SQL Agent ile SSIS Paketi Değişkenlerini Belirleme

11. July 2012

SSIS paketlerinin belirli zamanlarda çalışmasını sağlayan yöntemlerden biri olan SQL Agent içerisinde bazı durumlarda paketi parametrik çalıştırma zorunluluğu ile karşılaşabiliriz. Bu gibi durumlarda SQL Agent üzerinden SSIS Paketindeki değişkene erişmemiz gerekecektir. SQL Agent Job Step'i üzerindeyken SSIS paketimizi seçtikten sonra "Set Values" sekmesinden değişkenlerin değerlerini değiştirebilmekteyiz.

Property Path:

Value

Package.Variables["User::SetupKey"].Value

"Örnek Setup Yazısı" ya da sadece 1 mesela

 

Property Path kısmına SSIS paketi içerisinde tanımlamış olduğumuz değişkenin tam adresini verip, Value kısmına da istediğimiz değeri ekledikten sonra paket buradaki değeri alarak çalışacaktır.

 

Ps: Property Path içerisinde aslında bir SSIS paketi içerisinde "Package Configurations" altında bulunan tüm özelliklerin tam adresinin değerini belirleyebilirsiniz. Paket çalıştırıldığında değer pakete yollanacaktır.

Önemli Notlar:

  • Yapılan genel hatalardan biri klasör yolu verilirken sonundaki "\" karakterini unutmaktır. Sondaki "\" karakterini kaldırın, direkt klasör yolunu verin.
  • Tarih, Boolean değerleri verirken Regional Settings'in ve paketin kültürünün etkinliğini unutmayın. En basit tespit yöntemi bir adet geçici olarak (silmek üzere) "Package Configuration" yapıp XML olarak kaydedin ve oradaki değerin formatına uygun bir şekilde belirleyin.
  • Eğer paket içerisinde kullandığınız değişken paket seviyesinde bir değişkense direkt ismini de kullanıp "User::" kısmını atabilirsiniz.

Other, Post Operations , ,

Add comment
biuquote
  • Comment
  • Preview
Loading